Top 5 najbardziej oczekiwanych produkcji o zombie
film

Zombie nadchodzą: Top 5 najbardziej oczekiwanych produkcji o zombie

Zombie nigdy nie pozwolą nam zaznać spokoju. Oto pięć najbardziej intrygujących produkcji o zombie, które nadchodzą z impetem.

W listopadzie, widzowie pożegnali się z ostatnim odcinkiem „The Walking Dead” – serii, która trwała aż dwanaście sezonów. Ale zakończenie tej długiej sagi nie oznacza, że jej twórcy porzucą koncept tworzenia historii w podobnym uniwersum. Już teraz znamy kilka szybko nadchodzących produkcji z nim związanych, a także innych filmów i seriali o zombie.

„The Walking Dead nadal trwa! Fandom jest niezłomny …” – tak można skwitować najnowsze zapowiedzi produkcji, w których mają wystąpić zombie. Oprócz długo rozwijanych spin-offów głównej serii, wiemy już, że za kilka miesięcy pojawią się seriale, których główne postacie widzowie poznawali od 2010 roku. Trudno powiedzieć, jak to wpływa na poczucie zmęczenia wielosezonową sagą AMC, która w zeszłym roku w końcu doczekała się prawdziwego zakończenia. Z drugiej strony, trudno nie docenić niesamowitej żywotności tego serialu. Oprócz kontynuacji tego znanego tytułu, oczekuje nas jeszcze kilka innych produkcji, które powinny przyciągnąć uwagę wszystkich fanów żywych trupów.

Black Summer Sezon 3

Rozwinięcie niektórych wątków znanego serialu o nieumarłych „Z Nation”, serial „Black Summer” zadebiutował na Netflixie w 2019 roku. Jego fani musieli czekać dwa lata na rozwinięcie w drugim sezonie. Teraz wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie widzowie zobaczą kontynuację w postaci trzeciego sezonu. Ten tytuł budzi skrajne emocje, podczas gdy niektórzy narzekają na absurdalne scenariusze, inni chwalą dobry rytm i bezpretensjonalną rozrywkę.

Zombie Town

Infekcja wirusem zombie małego miasteczka, które może uratować tylko wysiłek pary nastolatków, nie jest nowym konceptem i na pierwszy rzut oka nie wydaje się zbyt atrakcyjna. Jednak siłą filmu Petera Lepeniotisa, znanego głównie z animacji, zapowiedzianego na ten rok, ma być obsada, w której występują Dan Aykroyd i Chevy Chase. Obaj, znani z klasycznych filmów lat 80′ i 90′, mają przyciągnąć widzów, którzy pamiętają ich najważniejsze role. Wkrótce dowiemy się, czy będzie to klasowa rozrywka czy odcinanie kuponów.

The Bequeathed

Nowy koreański serial ma potencjał, aby stać się kolejnym wielkim hitem Netflixa z Korei. Za nim stoi Yeon Sang Ho, twórca tak dobrze znanych tytułów jak „Train to Busan” i serial „Hellbound”, który swego czasu namieszał w rankingu oglądalności na platformach streamingowych. O jego nowej produkcji wiemy niewiele, ale na pewno opowie ona o zombie-apokalipsie. Premierę szacuje się na przełom 2023 i 2024 roku.

Marvel Zombies

Niektóre motywy z komiksów Roberta Kirkmana zostały już wykorzystane w piątym odcinku serialu „A co jeśli …?”, który miał premierę w 2021 roku. Hank Pym i Janet van Dyne zarażeni wirusem, wracają do swojej rzeczywistości, wywołując zombie-apokalipsę, która nie oszczędza części Avengers. Już wtedy pojawił się pomysł, aby stworzyć pełną serię, wykorzystując pomysły z wspomnianych komiksów Kirkmana. Dokładna data premiery nie została jeszcze określona, ale jej powstanie już zapowiedziano.

Fear The Walking Dead Sezon 8

Spośród wszystkich zaplanowanych i już zrealizowanych spin-offów do jednego z najważniejszych typowo rozrywkowych seriali ostatnich lat, najdłuższy staż ma „Fear The Walking Dead”, który przetrwał już osiem sezonów. Wcześniej spekulowano, że jego produkcja zakończy się na piątym sezonie. Jednak w maju rozpoczęto emisję nowych odcinków ósmego sezonu, który pomimo ostrej krytyki, nadal generuje odpowiednie wyniki oglądalności i jest myślany jako zwieńczenie tej sagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *