netflix królowa kleopatra
film news

KRÓLOWA KLEOPATRA: Czy Netflix stracił na kontrowersyjnym dokumencie?

Krytyka i niezadowolenie widzów spadły na najnowszą produkcję Netflixa. „Królowa Kleopatra” to fabularyzowany dokument, który wzbudził wiele dyskusji. Nie brakuje głosów krytykujących podstawowe założenia scenariusza, w których ostatnia władczyni hellenistycznego Egiptu jest przedstawiana jako osoba o afrykańskich korzeniach.

Premiera zwiastuna „Królowej Kleopatry” wywołała burzę wśród subskrybentów platformy SVOD. Netflix został oskarżony o „fałszowanie historii”, sugerując, że Kleopatra miała ciemny kolor skóry. Środowisko naukowe Egiptu nie pozostaje obojętne na te kontrowersje i zapowiedziało nakręcenie własnej dokumentacji opartej na solidnych podstawach naukowych. Adele James, gwiazda produkcji, nie spodziewała się takiej medialnej burzy i podkreśla, że krytyka wielu osób jest przejawem „czystego rasizmu”.

Wyniki ocen na popularnych serwisach recenzyjnych również nie napawają optymizmem. Na Rotten Tomatoes tylko 11% recenzentów poleca „Królową Kleopatrę” (na podstawie 9 recenzji), a ocena widzów jest jeszcze bardziej brutalna, osiągając zaledwie 2% pośród ponad 2500 opinii. Na Metacritic film otrzymuje około 45 punktów (na podstawie 5 recenzji), ale użytkownicy zasypują go negatywnymi komentarzami, obniżając ocenę do zaledwie 0,2 w 10-stopniowej skali (na podstawie 194 recenzji).

W odpowiedzi na te kontrowersje politycy Egiptu zapowiedzieli nakręcenie własnej wersji filmu, która skupi się na fascynującej historii tej wybitnej władczyni. Mamy nadzieję, że ta produkcja spotka się z lepszym przyjęciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *