Flashback 2
gaming news

Flashback 2: Jesienny powrót legendy przygodówek

Po trzydziestu latach od premiery oryginalnej gry „Flashback”, entuzjaści gier komputerowych otrzymali informację, na którą czekali z niecierpliwością. Kontynuacja tej kultowej przygodówki w klimatach sci-fi, zatytułowana „Flashback 2”, zostanie wydana 16 listopada na platformy PC, Nintendo Switch oraz konsole PlayStation i Xbox obu generacji. Chociaż miesiąc premiery był znany wcześniej, pojawiały się pewne wątpliwości związane z opóźnieniami. Teraz jednak mamy oficjalne potwierdzenie wraz z nowymi fragmentami rozgrywki z lokacji New Washington.

Fabuła pierwszej części, wydanej w 1992 roku, skupiała się na agencie Conradzie B. Hart, który odkrył spisek kosmitów-zmiennokształtnych i stracił pamięć. W kontynuacji, Conrad ponownie stanie do walki, by obronić cywilizację przed obcymi. Gra zachowa charakterystyczną kamerę „z boku”, ale w nowoczesnej, trójwymiarowej formie, co pozwoli graczom na bardziej kreatywną eksplorację dystopijnego świata.

Co ciekawe, nad produkcją „Flashback 2” pracował Paul Cuisset, twórca oryginalnej gry. Warto również wspomnieć, że w 2013 roku gra doczekała się oficjalnego remake’a, który nie tylko poprawił oprawę audiowizualną, ale również wzbogacił rozgrywkę o nowe przerywniki filmowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *