wiedźmin
news

Potwierdzenie nowego Wiedźmina! Sapkowski ujawnia przybliżoną datę premiery

Minęło już 10 lat od momentu, kiedy Andrzej Sapkowski wydał swoje ostatnie opowiadania osadzone w świecie Wiedźmina. Przez ten czas spekulacje na temat nowych części kultowej serii nieustannie pojawiały się wśród fanów. Teraz, wreszcie, pisarz zdradził konkretne informacje. Sapkowski potwierdził, że jest w trakcie „dosyć pilnych” prac nad kontynuacją serii i podał także przybliżoną datę premiery, która niewątpliwie ucieszy fanów.

Wiedźmin w popkulturze

W ostatnich miesiącach i latach, Wiedźmin był często obecny w mediach, ale przede wszystkim w kontekście serialu od Netflixa albo serii gier od CD Projekt RED. To jednak nie oznacza, że książkowa saga zakończyła swój żywot. Ostatnia część, „Sezon burz”, ukazała się w 2013 roku, ale już w kolejnym roku fani uniwersum Wiedźmina mogą spodziewać się nowej powieści! Potwierdził to sam pisarz.

Sapkowski pracuje nad nowym Wiedźminem. „Rok, nie dłużej”

Sapkowski w wywiadzie, który ukazał się na kanale „Fantastic talk(s)” na YouTube, przyznał, że jego prace nad nową historią w świecie Wiedźmina są „dosyć pilne” i „powinny potrwać rok, nie dłużej”. Pisarz zaznaczył, że zawsze niechętnie mówi o swoich planach, ale dla fanów zrobił wyjątek. „Tak, pracuję nad nową książką o Wiedźminie dosyć pilnie. Może to potrwać rok, nie dłużej. Nowa książka o Wiedźminie się robi, jeszcze rok i będzie” – zdradził pisarz.

Tajemnica nowej powieści

O czym będzie oficjalnie potwierdzona przez Sapkowskiego powieść – na razie nie wiadomo. Niemniej jednak fani uniwersum Wiedźmina i tak zapewne będą zachwyceni, szczególnie że przybliżona data premiery, czyli druga połowa przyszłego roku, to nie jest tak odległy termin, biorąc pod uwagę, ile lat minęło od „Sezonu burz”.

 

To, co możemy z pewnością stwierdzić, to fakt, że nowa książka o Wiedźminie jest w trakcie tworzenia. Andrzej Sapkowski, twórca uniwersum, pracuje nad nią intensywnie i planuje jej wydanie na przyszły rok. Choć nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących fabuły, to wiadomość o nowej powieści z pewnością ucieszy wszystkich fanów sagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *