Jak zrobić kowadło w Minecraft?
gaming poradnik

Jak zrobić kowadło w Minecraft?

Jesteś graczem w świecie Minecraft i chciałbyś dowiedzieć się, jak zrobić kowadło? – niezbędne narzędzie do naprawy przedmiotów, łączenia zaklęć, a nawet zmieniania nazw ulubionych przedmiotów. Ten poradnik przeprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces.

Zasoby potrzebne do zbudowania kowadła

Aby stworzyć kowadło, gracz będzie potrzebować następujących materiałów:

  • 4 bloki żelaza
  • 3 sztabki żelaza

To daje nam razem 31 sztuk żelaza, ponieważ jeden blok żelaza składa się z 9 sztabek żelaza.

Gromadzenie zasobów

Jeśli gracz nie posiada jeszcze żelaza, najpierw musi je wydobyć. Żelazo można znaleźć w naturalny sposób pod ziemią. Aby je wydobić, potrzebne jest kilof. Początkowo może to być kilof wykonany z drewna lub kamienia. Żelazo pojawia się na wysokości 1 do 63 bloków nad podłożem, więc wystarczy rozpocząć wydobywanie na odpowiedniej głębokości.

Przetwarzanie żelaza

Gdy gracz zbierze odpowiednią ilość rudy żelaza, musi ją przetworzyć na sztabki żelaza. Można to zrobić, umieszczając rudę żelaza w piecu i podpalając go. Każda bryła rudy żelaza przekształci się w jedną sztabkę żelaza. Pamiętaj, aby mieć wystarczającą ilość paliwa w piecu, takiego jak drewno lub węgiel.

Tworzenie bloków żelaza

Kiedy gracz ma już wystarczającą ilość sztabek żelaza, musi je przekształcić w bloki żelaza. Można to zrobić, otwierając ekwipunek (domyślnie klawisz E na klawiaturze) i umieszczając 9 sztabek w siatce 3×3. Każde 9 sztabek żelaza przekształci się w jeden blok żelaza.

[Na tym etapie kończy się pierwsza część poradnika. Poniżej znajduje się druga część, gdzie gracz dowiedzie się, jak zmontować te części i stworzyć kowadło.]

Jak zrobić kowadło?

Montaż kowadła

Teraz, kiedy gracz ma już 4 bloki żelaza i 3 sztabki, może przystąpić do montażu kowadła. Proces ten polega na odpowiednim rozmieszczeniu bloków żelaza i sztabek żelaza w siatce 3×3 na stole warsztatowym.

Schemat montażu kowadła

Zasady rozmieszczenia materiałów na stole warsztatowym są proste:

  • na górnym rzędzie siatki umieszczamy 3 bloki żelaza, jeden na każdej komórce,
  • na środkowym rzędzie umieszczamy 1 blok żelaza na środkowej komórce,
  • na dolnym rzędzie umieszczamy 3 sztabki żelaza.

Przykładowy schemat wygląda następująco:

Blok Żelaza        |    Blok Żelaza    |  Blok Żelaza

Puste                   |    Blok Żelaza    |  Puste

Sztabka Żelaza  | Sztabka Żelaza |  Sztabka Żelaza

Gdy układasz materiały zgodnie z tym schematem, w prawym polu stołu warsztatowego powinien pojawić się obrazek kowadła.

Ukończenie montażu

Ostatnim krokiem jest kliknięcie na kowadło, które pojawia się w prawym polu stołu warsztatowego. Kowadło zostanie dodane do Twojego ekwipunku. Teraz możesz umieścić go gdziekolwiek w swoim świecie Minecraft i zacząć używać!

Pamiętaj, że kowadło ma ograniczoną żywotność. Z każdym użyciem kowadła będzie się zużywać, a po pewnym czasie się zniszczy. Ale nie martw się, zawsze możesz stworzyć nowe kowadło, jeśli posiadasz odpowiednie materiały.

Gratulacje! Teraz już wiesz, jak zrobić kowadło w Minecraft! Niech twoje przedmioty zawsze będą w najlepszej kondycji, a Twoje zaklęcia – najmocniejsze!

źródło: https://www.youtube.com/@JamjestJakub

Sprawdź również inne poradniki z serii Minecraft:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *