Cyberpunk 2077 - Phantom Liberty
gaming news

CD Projekt RED uczcił pamięć aktora dzięki nowoczesnej technologii

W świecie gier, gdzie sztuczna inteligencja coraz częściej zastępuje ludzi, CD Projekt RED postanowił użyć tej technologii w sposób pełen szacunku i innowacyjności. Studio zastosowało SI, aby przywrócić głos aktora, który odszedł przed finalizacją dodatku „Cyberpunk 2077: Phantom Liberty”.

Według doniesień Jasona Schreiera, znanej postaci świata mediów, CD Projekt RED nie chciało rezygnować z oryginalnego głosu jednego z głównych bohaterów gry. Mowa o Miłogosie Reczku, cenionym aktorze dubbingowym, który niestety zmarł w 2021 roku, ale zdążył wnieść swój wkład w „Cyberpunk 2077”.

Początkowo studio rozważało zastąpienie głosu Reczka innym aktorem i ponowne nagranie dialogów postaci Victora. Ale dla Mikołaja Szweda, jednego z liderów w CD Projekt, było jasne, że talent Reczka jest niezastąpiony.

Z błogosławieństwem rodziny aktora, CD Projekt RED postanowiło skorzystać z zaawansowanego oprogramowania Respeecher, które pozwoliło na adaptację dialogów tak, aby brzmiały autentycznie, jakby były wypowiedziane przez samego Reczka.

Dzięki tej decyzji, studio mogło uczcić nie tylko talent, ale i pamięć Miłogosta Reczka, utrwalając jego niepowtarzalny głos w roli Victora Vektora.

Ten unikalny sposób wykorzystania SI podkreśla, że technologia, jeśli jest używana z odpowiednim szacunkiem, może służyć nie tylko rozrywce, ale i uczczeniu pamięci tych, którzy odeszli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *